PROPORTIONAL DIRECTIONAL VALVE HYDRAULIC CONTROL VALVE R900975548 4WRTE32V600L-4X/6EG24K31/A5M
Specifications
Size 10 ‘ 35
Component series 4X
Maximum operating pressure 350 bar
Maximum flow 3000 l/min
Nominal flow 25 ‘ 1000 l/min
Share to :
Connection diagram
ISO 4401-10-09-0-05
Max. pressure
350 bar
Max. flow
1600 l/min
Spool symbol
Symbol V
Type of connection
Subplate mounting
Nominal flow
600 l/min
Size
32
Type of actuation
Integrated electronics
Number of ports
4
Number of switching positions
3
Supply voltage
24 VDC
Electrical connector
Connector 7-pole (6 + PE)
Electrical connection description
Connector 7-pole (6 + PE) according to EN 175201-804
Connectivity
Analog, command value ±10 V